Iranda farsca tercuman

 

Farsça-Türkçe tercüman

Farsça Tercüman

 

Farsça Tercüman

 

Fazla bilgi için arayınız ...

Cep Telefonu: +98 - 9128025379
 
 
 

Farsça Tercüman

 
 

Farsça Tercüman

 

Farsça Tercüman

 


Profesonel

İran'da ve Türkiye'de

 

Tahran - İstanbul
 

 

 

Email: aydin.ucan@yahoo.com

Farsça Tercüman

 

Başta Tahran gelmek üzere İranın bütün bölge ve şehirlerinde tercümanlık yapılmaktadır.

Türkçe-Farsça ve Farsça-Türkçe tercümanlık alanında parlak bir öz geçmişe sahip bir tercüman olarak İran ve Türk şirketleri ile devamlı çalışmalarımı sürdürmekteyim. Tercümanlık işi bittikten sonra ise projelerin takibi ve sonuçıarın iletilmesi konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Zira bizce tercümanlığın bitmesi işin bitmesi anlamına gelmiyor, tam tersine devamlı bir projenin başlangıcı sayılıyordur.

İranın %35nin Azerilerden oluşmasına rağmen, adademik bilgi almadiklarından dolayı bunlar Türkçe ve Farsça arasında yeterli kalitede tercümanlık yapamıyorlar. Bu nedenle bazen Türk arkadaşlar Fars şirketlerle anlaşmakta bazı sorunlar yaşayabilirler. Bu da onların tercüman seçme konusunda dikkatli davranlarını gerektiriyor.

İş alanımız sözel tercümanlıklarla yetinmeyerek yazılı, makale, kitap, mektup, telfon konuşmaları, raporlar vs. gibi hususları da kapsamaktadır.
Yazılı tercüme alanında Türkiyedeki arkadaşlarla kazançlı bir çalışma yapmamız mümkün, online olarak Türkiyede tercüme yapılması gereken dosyaları İranda yaptıktan sonra onlara gönderebiliriz.

Farsça Tercüman

 

 

Tercümanlık dışında, Türk misafirler için konaklama, otel rezervasyonu, uygun fiyatlarla iç ve dış uçuşları bilet rezervasyonu, Tahran ve İran gezisi organizasyonu, İranda üretici ve tüketici hedef şirket araması, havaalanı karşılaması, vs. gibi faaliyetleri de yapmaktayız.

Devamlı ve geçici olarak İstanbul veya diğer şehirlerde İran ile ilgili ticaret yapmakta olan şirketlerle işbirliğimiz mümkündür. Daha önce başta istanbul olmak üzere, İzmir, Kayseri, Antalya,.. şehirlerinde ticari müzakirelerde tercümanlıklar yaptım.

Başkent Tahran başta olmak üzere İranın çeşitli uluslararası fuarlarında Türk firmalar için tercümanlık yaptım ve bu şirketlerin çalıştığı konularda bazı bilgiler elde etmiş oldum.

Bence tercümanlıkta önemli olan, iki tarafın istek ve arzularını uzlaşma ve anlaşmaya varana kadar güzelce aktarmak ve hedeflenen sonucu iki tarafın da rızasını sağlayacak bir şekilde ortaya koymak demektir.

Farsça Tercüman

 

 

Bilal Khaki / Tahran - İran

Farsça Tercüman

Farsça Tercüman

Farsça Tercüman

Farsça Tercüman

Farsça Tercüman

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !